| delia1994ciobanu a întrebat:

Bună, aș avea următoarea întrebare, lucrez în spital, tură de 12 ore, mai am 7 zile de concediu, aș vrea să le iau în perioada 25.12.18-04.01.19 Din câte știu datele de 25-26-1-2sunt zile libere, înseamnă că din cele 9 zile, doar 5 sunt lucrătoare? Mulțumesc, ofer funda.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza cum lucrezi. Zilele de 25 si 26 decembrie precum sambata si duminica nu se pun. Concediul unei persoane este in zile lucratoare. Deci trebuie sa mai vii la lucru pe 9 Ianuarie.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat sa-ti pun un link: http://bit.ly/2RbMEAi

| Porcusorul a răspuns:

Cred ca e gresit. Acele 7 zile de concediu trebuie luate in zilele anului in curs si nu pe 2019. Cel mai sigur consulta-te cu cineva de la secretariat/resurse umane de la spitalul unde lucrezi.

| delia1994ciobanu explică (pentru Porcusorul):

Se pot lua si in 2019, mi s-a aprobat?

| delia1994ciobanu explică:

Mulțumesc mult, mi ai făcut ziua mai bună prin răspunsul tău, ai funda!

| Salontanul a răspuns (pentru delia1994ciobanu):

Multumesc si eu pentru apreciere!