| Strongman a întrebat:

As vrea sa stiu daca ACTA a fost sau nu aprobata. Multumesc si dau funda! Respect!

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tratatul comercial ACTA nu a intrat inca in discutia Parlamentului European si nici in cel al Romaniei. Dupa cum am citit va intra in PE prin luna iunie, la noi poate mai tarziu. Nu se stie daca va fi ratificat ori nu, multi se opun ratificarii. Numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sper ca ACTA, SOPA si PIPA sa ramina doar la stadiul de propuneri aberante. Exista deja legi care reglementeaza problemele respective, nu-i nevoie ca netul sa fie transformat intr-un comunism virtual, controlat de securisti si intesat de turnatori straight face

| pwp a răspuns:

Nu a fost aprobata, ci respinsa tongue

| 0rlando a răspuns:

A fost amânată până în luna Mai.

| Niiiicu a răspuns:

Eu am auzit ca nu a fost aprobat

| Ideea a răspuns:

Buna! Datorita Lui Anonymuos "Anonimi" care au trezit Protestele, nu a mai fost aprobata, stai linistit! Si nu a fost amanata si exclusa din idei.
Sper ca te-am ajutat, deci nu iti mai face griji cu acta nu va mai intra in vigoare.

| thecakeisalie a răspuns:

ACTA a fost respinsa de parlamentul european acum nu mult timp. Slava!

| DidiLovesYou a răspuns:

Din cate stiu... a fost doar amanata:-s.

| alexx1111 a răspuns:

Nu nu a fost aprobata! Funda

| alinuita a răspuns:

ACTA a fost respinsa de parlamentul european