| Ilinca1992 a întrebat:

Buna!
Atata timp cat stau in masina (oprita sau pornita) dar este parcata, politia imi poate face ceva?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de situatie.
Daca este masina ta, parcarea nu este interzisa si n-ai facut nici o infractiune sau contraventie politia nu-ti va face nimic, eventual o sa te legitimeze.

Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca ai fost depiatat anterior cu ceva ilegalitate sau esti parcat in loc nepermis.

| cristi202 a răspuns:

Depinde...
Daca ai furat sau omorit pe cineva, sigur se vor lua de tine.
Daca te "joci" cu vreo dama, si e vizibila chestia, se pune ca e in public, deci se vor lua de tine.
Daca te pui sa ambalezi la nebunie motorul, incit sa deranjezi cu zgomotul, din nou vei avea probeme

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu este parcată regulamentar, da.

| sierra1 a răspuns:

și in timpul ăsta mai faci ceva sau doar stai și cugeți?

| teclado a răspuns:

Daca ai cheile in ea sau in buzubar se xonsidera ca ai condus sau conduci daca motorul este cald
Trebuie sa arunci cheile pr geam

Trebuie sa faci masina sa poata porni de la un buton secret nu din contact

Si daca te perchezitioneaza sa nu gaseasca chei la tine

| suntserios a răspuns (pentru teclado):

Nino nino...ce aberații

| johnnny123 a răspuns (pentru teclado):

Te simți bine?