| adrili10 a întrebat:

Buna,este vreun avocat pe aicea am nevoie sa ii adresez o intrebare in legatura cu o declaratie pe propria raspundere.Multumesc.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar n-ai incredere in ce ti-am spus?
Spre stiinta ta n-am vorbit din burta, sunt pensionar acum dar am fost jurist si am practicat cca 40 de ani.

| adrili10 explică (pentru Ioandelasal):

Ba da am foarte mare incredere in dumneavoastra, dar nu am inteles bine ultima parte din declaratie. Dupa cum v-am spus nu am eu cont de economii doar mama are si sunt imputernicit pe el. Nelamurirea mea este ca trebuie sa dau declaratia pentru dosar si nu stiu daca ma incadrez, adica daca o pot completa si este totul in regula.Tot respectul.

| Ioandelasal a răspuns (pentru adrili10):

Mai in toate raspunsurile ti-am spus ca este declaratia ta si se refera strict la ce detii tu, rezulta foarte clar din continutul declaratiei.
Mai mult, pentru mama trebuie sa prezinti adeverinta de salariat, adeverinta de venit sau cuponul de pensie dupa caz (daca are unul dintre aceste venituri) ori declaratia mamei (daca nu are venituri) iar bunica nu face parte din familia ta.

| Roxanacretu2 a răspuns:

Mai bine mergi linistit la un cabinet de avocatura si intreaba acolo direct..nu orice informatie costa bani. Iti recomand http://avocatscarlat.ro cu cea mai mare incredere.

| NumeleDeUtilizatorTrebuieSaNuDepas a răspuns:

Adresează drăguțule