| Cozma_Marius_1997 a întrebat:

Buna, mi-a venit decizia de la pensie si as vrea sa fac un mic împrumut la banca sau la casa de pensii. As putea scoate banii fara cupon de pensie si doar cu decizia? Dau funda

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul de creditare a fiecarei banci. Du-te la toate unitatile bancare care iti sunt la indemana si vezi ce spun fiecare, cu aceasta ocazie poti sa soliciti si o simulare a restituirii creditului si afli care este mai convenabil, respectiv cu DAE (dobanda anuala efectiva) mai mica.