| DJSpook1 a întrebat:

Buna seara, am o intrebare, am luat amenda in starea de urgenta, am depus contestatie, aceasta a fost anulata de catre instanta, mi-a venit si plic acasa ca sa-mi fie confirmat asta, dar zilele trecute mi-a venit un plic de la anaf cum ca am de platit acea amenda, de ce oare? Inca am plicul de la judecatorie, zice clar ca procesor verbal cu nr respectiv a fost anulat, politia nu a facut recurs sau ceva? Daca a fost anulata, de ce am mai primit plic de la ANAF? Ce pot face, sa ma duc la cei de la anaf cu plicul de la judecatorie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa nu mai ai probleme trimite sau du-te la ANAF cu hotararea instantei (trimiti sau le lasi o copie).

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la ANAF cu plicul in care reiese ca amenda este anulata si se rezolva.

| sierra1 a răspuns:

"de ce am mai primit plic de la ANAF?"

ignoră-l dacă hotărârea e definitivă