| anonim_4396 a întrebat:

Circulam prin oras cu viteza de 90km/h, moment in care am trecut pe langa o masina de politie care se afla in miscare, pe sensul opus de mers.Este posibil sa fi fost inregistrat si sa ma trezesc cu o surpriza in posta? Se mai trimit amenzi de acest gen? Multumesc

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca se uitau pe Facebook poate ai noroc si nu te-au vazut.

| Violleta2022 a răspuns:

90km/h prin oras? Asta inseamna peste 30-40km peste viteza legala. Chiar vrei sa pierzi permisul de sofat, taman in vara asta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu toate masinile de politie care circula prin oras au radar. Si nu toate cele care au radar il si pornesc cand se deplaseaza. Si te opreau daca aveau de oprit. Daca tie frica de umbra masinii de politie de ce iti bagi picioarele in eamarketing de lege?

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu te-au deranjat pe loc, ai scăpat!

| AliGab a răspuns:

Bine ar fi sa fost amendat... poate asa te lecuiesti de vitezamare in oras. Uite asa mor oameni nevinovati.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AliGab):

Nu-ti fa probleme, ca vara asta pierde oricum permisul, ca are viteza in sange si nu-i pasa de nimeni.
Sper totusi, sa nu accidenteze sau sa omoare pe cineva.

| Începătorul988 a răspuns:

Daca era te opreau.