| lilskies a întrebat:

Buna seara, momentan sunt in Olanda si as vrea sa plec cu mașina către Romania dar am fumat cannabis si nu știu daca trebuie sa aștept 30 de zile până se duce din sange sau pot sa plec si mâine?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Sa stii ca in corpul fiecaruia drogurile actioneaza si se elimina usor diferit! niciodata si la x si la y nu va fi acelasi rezultat si nici nu se va elimina fix in acelasi numar de zile o anumita substanta

de pe net aflam urmatoarele totusi

"Pentru cineva care consumă canabis cel puțin o dată pe zi, THC-ul poate fi detectat între 14 până la 90 de zile de la consum. Pentru un consumator moderat (care înseamnă de trei ori pe săptămână) poate fi detectabil de la cinci până la șapte zile. Pentru cineva care fumează o singură dată, e una până la trei zile."

coroborat cu https://adevarul.ro/......39878.html

30 de zile pe care le-ai mentionat mai sus ca si repaus sunt ok, asta ca sa ai o certitudine!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Risti sa fii prins si fapta constituie infractiune si poti fi condamnat penal, caz in care permisul de conducere iti va fi anulat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu risca!

| AnkaD a răspuns:

Du-te liniștit și nu mai fuma cu cel puțin 48 de ore înainte să conduci. Grijă mare

| lilskies explică (pentru AnkaD):

Ești sigur?

| suntserios a răspuns (pentru lilskies):

Nu e deloc sigur. Poate fi detectat și după 7 zile.

| AnkaD a răspuns (pentru lilskies):

Singur nu sunt dar eu știu ca o cunoștință a consumat Duminică și marți a fost oprit și testat și nu i-a ieșit, acum depinde și de organismul fiecăruia și de cat de des sau rar consumă dacă e un consumator constant îi poate ieșii dacă consumă rar nu cred ca o să îi iese, pararea mea e să nu mai consume dacă conduce.