| EtherealB a întrebat:

Buna seara, pentru avizul Colegiului Medicilor in vederea infiintarii unui cabinet medical trebuie sa depun un regulament de organizare si functionare al cabinetului, intrebarea mea este, acesta trebuie aprobat de o institutie publica si daca da, care este aceasta?
Va multumesc mult!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste OG 124/1998 si Normele metodologice privind infiintarea, organizarea si functionarea cabinetelor medicale, aprobate prin Ordinul MSF nr. 153 din 26 februarie 2003 si o sa te lamuresti. De asemenea poti intreba la Colegiul Medicilor, este destul un simplu telefon.