| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare legata de permisul de conducere.
Mi-a fost luat timp de 3 luni din cauza alcoolului. In acest timp a trebuit sa dau o proba la care nu m-am prezentat. Deoarece nu m-am prezentat mi-au prelungit durata fara permis cu inca 30 de zile.
Intrebarea mea este : daca mi-a fost prelungita aceasta perioada, dupa ce trec acele 30 de zile, mai trebuie sa dau vreo proba \test?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la expirarea perioadei de 30 de zile este obligatoriu sa sustii testul, altfel masura se va prelungi pe inca 30 de zile si tot asa, pana vei sustine si vei reusi la test.