| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare,de fapt, o nelamurire.
Pentru inceput, sa va prezint situatia: unei persoane i se suspenda permisul de conducere pentru o perioada de 30 de zile.
Insa,in perioada asta (de suspendare),persoana respectiva este prinsa de catre politisti in timp ce conduce masina,fara permis,motiv pentru care i se intocmeste dosar penal.
Acum, intrebarea mea e urmatoarea: e posibil ca persoana in cauza sa-si recupereze permisul la data initiala, data la care ar fi trebuit sa si-l recupereze in mod normal? sau perioada de suspendare se prelungeste pana ce cazul va fi prezentat in instanta?

p.s.doar cei care stiu despre ce este vorba!
multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca nu este posibil dar, in prima faza, suspendarea se poate prelungi cu 90 zile. Daca este condamnat permisul ii va fi anulat. Numai bine!

| Gabi1999 a răspuns:

Perioada de suspendare se prelungeste, pentru ca a condus fara permis.