| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si as vrea sa va cer cateva sfaturi daca se poate. Cea mai buna prietena a mea a fost cu un tip. dar s-a despartit de el pentru ca o batea si se purta foarte urat cu ea..Acum fostul ei prieten ma suna pe mine si ma pune sa o chem afara ca sa o agreseze. din invidie ca este cu altcineva..si i-am zis ca nu il pot ajuta cu asta si ainceput cu amenintaristraight face Cum pot rezolva problema asta? Credeti ca politia poate face ceva in acest caz? Va rog rasp urgenttt!

Răspuns Câştigător
| sarpeparsiv a răspuns:

1. Bine inteles. Nu te speria. spune-i prietenei tale ca vrea indiviru acela sa o bata, iar tu spune-i aluia ca daca te mai suna te duci la politie. Chiar ai poate intinde politia o cursa.

2. Cel mai probabil daca tu o sa o chemi afara si ala o va bate, isi va da seama ca tu nu ai esti prieten, si vei strica prietenia cu ea.

| Butercup a răspuns (pentru sarpeparsiv):

Nu vreau sa o chem afara...tocmai pentru ca nu vreau sa imi stric prietenia cu ea. dar vreau sa rezolv orice cearta cu acel baiat.straight face

| Butercup a răspuns (pentru sarpeparsiv):

Aaa si am uitat sa mentionez ca e majorstraight face

5 răspunsuri:
| HenkyPenky a răspuns:

Da. Politia poate rezolva, mai ales daca ea este minora si poate asa se sperie si baietasul si se potoleste.

| sarpeparsiv a răspuns:

O sa iti spuna dl. politist ce este de facut.

| Butercup a răspuns:

Cum trebuie sa procedez daca ma duc la politie? Trebuie sa dau declaratie sau ceva?