| MoldovanII a întrebat:

azi am fost implicat intr-un accident auto, eu fiind vinovatulsad ne-am inteles amiabil, nefiind cv grav)
Intrebarea mea este: acum ca va trebui sa îi dau asigurarea mea, eu va trebui sa imi fac alta asigurare?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un fel a spune ca ii dai asigurarea ta... nu inseamna ca i o dai efectiv. asigurarea ta va fi valabila ca pana acum pana in momentul expirarii. Vei avea insa o surpriza la pret la urmatoarea pe care o faci

| MoldovanII explică (pentru suntserios):

Pff.ai idee cum se calculează marirea ei?

| suntserios a răspuns (pentru MoldovanII):

Ai sa pierzi 4 puncte de bonus sau ai sa primesti 4 puncte de malus, depinde de statusul tau de acum.

Calcularea o sa difere daca se introduc plafoanele maxime de la anul. Probabil vei da cu maxim 30% mai mult

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se da copie dupa polita. asigurarea ramane valabila in continuare pentru perioada care ai platit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti un act de constatare si impcare amiabila se poate face si la politie, ii dai datele asigurarii tale, daca esti vinovat lui ii va repara masina si tie nu, ti-o faci pe banii tai. simple as that!