| BostanAlin2016 a întrebat:

Bună TPU, de curând fiului meu i-am făcut o procură pentru plecare în Germania unde sunt eu, și acum mai mulți prieteni mi-au spus că procura nu se folosește de mai multe ori, și acum o să vin acasă doar în Martie, și aș vrea să vină soția mea cu copilul de sărbători, dar nu vreau să îi oprească de la vamă. Info : procura este valabilă 1 Iulie 2017-1 Iulie 2018, și aș vrea să știu dacă se folosește de mai multe ori, că pe pașaport sau pe procură nu este nici o ștampilă, și nu am nici o idee dacă prietenii ăia spun minciuni sau nu, vă rog foarte mult să îmi răspundeți că am nevoie cât mai urgent!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Declaratia notariala (nu procura) pentru ca minorul sa poata pleca in strainatate nu are limitate numarul de calatorii, se poate folosi de cate ori vrei in perioada de valabilitate.

1 răspuns:
| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns:

O poti folosi paa la 1 Iulie 2018 de cate ori vrei