| Viitorulapropiat a întrebat:

Buna TPU... sun in clasa a 9 a si am ramas corigent la chimie si mate. La 2 materii. Pot sa ma transfer la un alt liceu? Daca da ce acte trebuie sa am? Si daca merg la un liceu privat?

2 răspunsuri:
| FulgerInfinite a răspuns:

Da poti dar nu va conta! Deoarece dupa ce te muti la alt liceu tot va trebui sa dai corigenta! Deci nu prea conteaza!

| Laiyla a răspuns:

Da. " Elevii din clasa a IX-a se pot transfera numai după primul semestru, dacă media lor de admitere este cel puţin egală cu media ultimului admis la specializarea la care se solicită transferul. "
Pentru mutarea la alt liceu intrebi la secretariatul scolii la care vrei sa te muti si iti vor spune ce acte ai nevoie si cand poti depune cererea pentru a te transfera.