| lucyaneya a întrebat:

Buna
va rog sa ma lamuri ce inseamna : "intabulare,drept proprietate dobanit prin conventie, bun comun nud proprietate " cu cota atat eu si sotul de 1/1 " iar socrii uzufruct fara drept de instrainare al imobilui
avem contrat de v-c cu clauza de uzufruct viager si trebuie sa imi schimb buletinul
Am nevoie de semnatura lor?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca esti proprietara, impreuna cu sotul, asupra intregului imobil (constructie si teren aferent) iar socrii au dreptul de a locui acolo pana la deces.
Nu ai nevoie de semnatura lor, de altfel ti-am raspuns la cealalta intrebare.

| lucyaneya explică (pentru Ioandelasal):

Vineri merg sa imi fac buletinul
daca e cum spui tu dau funda happy
Doamne ajuta