| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema! Astazi am fost cu un prieten major sa plimbam cainele de rasa pura amstaff prin padure si nu am avut lesa! Si 2 politisti sau jandarmi s-au luat de noi din cauza ca nu aveam botnita la el! Ne-a avertizat ca data viitoare ne da amenda, dar ne a luat datele personale numele, data nasterii, mama, tata, domiciliul etc. Vreau sa stiu daca o sa afle parinti ca mi au luat datele politistii sau jandarmii nu mai stiu ce au fost! Si ce pot sa patesc! Va rog sa imi raspundeti cat mai repede posibil! Dau funda si vot! Va multumesc mult! happy

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Salut!
Si-au luat oamenii masuri preventive de identificare a infractorilor.In cazul in care ar fi fost vreo reclamatie in urmatoarele 24 de ore ca cineva a fost papat de un catel din rasa amstaff, voi erati trasi la raspundere. daca nu, nici o grija.Parintii nu afla decat daca citesc intrebarea.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ti-au facut proces verbal de contraventie nu o sa-ti mai faca, de altfel ai fost avertizat si aceasta este o sanctiune contraventionala. Te-au notat pentru ca, daca te mai prind inca o data, o sa te amendeze.
Nu cred ca le comunica parintilor.

| Catalin0Marian a răspuns (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc!winking Regret ca nu pot sa iti dau si tie funda! Sanatate!

| Ayakawelwel a răspuns:

Nu au ce sa pateasca...Asa cred eu.

| AnonymousSSR a răspuns:

Foarte bine ti-a facut, Respect I.J.J. Era frumos sa aud ca ti-a dat o amenda de 900 de lei! toti ca*** umbla cu amstaff. In lege scrie ca, nu ai voi cu caine de lupat pe strada, fara botnita si lesa! asa ca, te rog sa taci!