| anonim_4396 a întrebat:

Bunicul e mort,tata si mama la fel,ce acte imi trebuie la primarie sa fac un certificat de proprietate pe numele meu,pamant lasat mostenire de la tatal tatalui meu, adica bunicul meu? Stie cineva? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu la primarie trebuie sa mergi ci la un notar public, de la ultimul domiciliu al defunctilor si sa soliciti deschiderea procedurii succesorale. Aici afli de ce acte ai nevoie si cat te costa.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi mult.De aceea am intrebat aici, sa nu ma duc degeaba la primarie si apoi in alta parte.Deci direct la notar public.