| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un contract de ucenicie cu calificare la locul de munca prin Ajofm si vreau sa renunt/demisionez inainte de a se incheia termenul contractului trebuie sa restiui banii la Ajofm? Sau ce urmari sunt?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Ai mai multe sanse sa aflii ceva concret daca intrebi direct la AJOFM. Dar eu zic ca poti face efort sa iti iei calificarea si dupa lucrezi altundeva.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa platesti cheltuielile facute de AJOFM cu scolarizarea ta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Platesti scolarizarea si cu cat intarzii mai mult platesti si penalitati.