| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU,am vandut pe un site un produs,m-am intalnit cu aceasta persoana a vazut produsul, acesta era functional insa respectivul cand a ajuns acasa mi-a spus ca nu merge si acum isi vrea banii inapoi(imi returneaza produsul) si m-a amenintat ca el cheama politia daca nu ii dau banii.Va rog ajutati-ma, ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa incheiati o hartie de mana, in dublu exemplar, cu constatarile referitoare la produs.Bine,nu te asteptai la asa ceva.Ca functioneaza.Nu are ce face politia.Nu l-ai furat.Nu ai de ce sa-i dai banii inapoi pentru ca el stie ca functiona cand l-a luat de la tine.Nu-ti poate face nimic.Neam prost.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bine, sa anunte politia si sa dovedeasca ca nu la stricat el...

| OldSoul a răspuns:

Lasal sa te ameninte, chiar sunt curios cum dovedeste el ca nu l-a stricat.