| asaasa a întrebat:

Care este treaba cu o amenda administrativa? Mai precis timpul in care o pot platii? sau sa ii fentez?(o baga la impozit). Pot platii separat impozitul de amenda?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru un raspuns corect te rog sa fii mai explicit, respectiv sa spui fapta pentru care ai fost amendat, data procesului verbal de contraventie, incadrarea juridica(actul normativ si articolele), daca s-a prevazut plata a jumatate din minim, daca ai primit pe loc procesul verbal de contraventie ori ti-a fost comunicat la domiciliu si atunci data cand l-ai primit. Poti sa-mi scrii pe profil si o sa-ti raspund cum vrei, aici sau pe profilul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU: sa nu-i fentezi!