| Demeister a întrebat:

Care sunt cele mai importante limbi din lume?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cred ca cea mai importanta limba este limba natala parerea mea,economic vorbind este bine sa cunosti limba engleza,germana,japoneza,chineza,limba nordica,eu cu engleza n-am facut nimic in Spania nici in Germania nu isi raspunde prea multi in engleza, numai vorbesc de franta, Italia la aia tot de pe pc e in limba lor, desi limba cea mai importanta e limba ta si unde traiesti, degeaba sti tu 5 limbi si sti doar sa spui buna ziua, o limba este de fapt o istorie, cultura, si cuvintele au un trecut, intelesuri secrete gen limba egipteana vehe, coduri etc

17 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Alea care le primesti laughing

| untu a răspuns:

Cea mai importanta limba de circulatie internationala este limba engleza! Apoi urmat de spaniola, italiana, franceza si mai pe urma germana!

| alexandrualind a răspuns:

Engleza,Franceza,Portugheza,Spaniola.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Engleza si chineza, bineinteles

| Demeister explică (pentru GolopențaAdrian):

Chineza?
Nu cred!

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru Demeister):

Da pentru ca este cea mai vorbita dar este si franceza

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Engleza si Romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nivel global cea mai impotanta(&cunoscuta) este lb. Engleza.

Franceza
Spaniola
Germana
Japoneza

sunt si ele fruntase atat ca nr de persoane (ca natie/natii vorbitoare de aceea limba(adica raspandirea si vorbirea ei la modul uzual pe niveluri geografice), raspandirea limbii la "nivel economic"global(emigrarile, imigrarile), raspandirea limbii ca "curent cultural".

| KillaNoFilla a răspuns:

Engleza,franceza,spaniola.Evident

| Demeister explică (pentru KillaNoFilla):

Şi germana nu este mai importantă ca spaniola?

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Demeister):

Spaniola se vb in america centrala, de sud plus Spania, portugalia.
germana se vb in Germania, Austria, elvetia.
Nu poti sa compari cateva tari cu 2 continente.

| Ronni a răspuns:

Engleza, Chineza, Spaniola

| JackyMarcaggi a răspuns:

Spaniola,engleza,araba,chineza,franceza,germana.

| Lia_Andrei_1989 a răspuns:

Engleza, Germana, Franceza, Chineza, Rusa etc.

| bogdannnnnnnnn a răspuns:

Engleza Si franceza.
A Si limba romana

| bogdannnnnnnnn a răspuns:

Engleza Si franceza

| Ana11thm a răspuns:

Eu cred că limba natală! Importanta e si Engleza, Franceza, Germana!