| MustarIute a întrebat:

Cat durează sa faci rost de alt card de sănătate daca pe primul l-ai pierdut?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spuns sa-l cauti foarte bine in casa, prin acte, hartii, posete, buzunare, portofele, fiindca dureaza 2-3 luni cel putin, ca asa-i birocratia in Romania. Trebuie sa-l anunti al monitorul oficial ca l-ai pierdut, pana faci cerere sa faci altul si pana il primesti, dureaza enorm.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O lună.

| Nouvel a răspuns:

O cunostinta l-a schimbat la expirare. 3 saptamani. I-a venit acasa prin posta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Nouvel):

Cand a expirat? Cu pandemia asta valabilitatea s-a prelungit.