| bulaid a întrebat:

Ce inseamna urmatoarea solutie data de tribunal la recurs :
,, Solutie: Suspendă judecarea cauzei conform in temeiul art. 114 alin. 4 Cod proc. civilă recursului civil formulat de recurentul X împotriva sentinţei civile nr..din. pronunţată de Judecătoria x in contradictoriu cu intimat x, intimat x, intimat, având ca obiect succesiune Irevocabilă."
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca recurentul(cel care a facut recursul) nu si-a completat sau modificat recursul, conform celor dispuse de presedintele instantei si judecarea recursului s-a suspendat(nu se mai judeca) pana ce recurentul nu-si indeplineste obligatia. Aceasta poate fi facuta in cel mult 1 an de la data suspendarii si se va solicita si repunerea pe rol, altfel cauza se perima (nu se va mai judeca recursul) si ramane valabila solutia pronuntata de judecatorie. Numai bine!

| bulaid explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult pentru raspuns. O zi buna.

1 răspuns: