| clawss a întrebat:

Ce parere aveti despre PSD de PD-L? Incotro credeti ca o ia scena politica romaneasca?

Răspuns Câştigător
| antonius74 a răspuns:

Aia nu stiu decat cum sa stoarca bani de pe urma tarii! toate proiectele care ar putea ajuta dezvoltarii noastre sociale si economice nu sunt niciodata puse in practica, pentru ca nimeni nu poate castiga ceva din asta: cel mai bun exemplu sunt fondurile nerambursabile de la UE, care in tara noastra inca nu sunt primite, deoarece aia care trebuie sa se ocupe nu pot fura din ei, pentru ca se cere act pe fiecare eurocent cheltuit.
stiu bine sa manipuleze masele si sa ramana cat mai sus: culmea, astazi, in 1 octombrie (data dupa care se calculeaza taxele si impozitele pe tot anul viitor) si-au gasit psd-istii sa renunte la guvernare si sa ceara tuturor ministrilor lor sa demisioneze? asa a saltat euro astazi in cateva ore, de n-ai mai vazut...
PD-L nu mai stie cum sa faca rost de voturi: la mine in oras este un primar PD-L-ist, iar acum, cu ocazia alegerilor, toti participantii de la olimpiadele de anul trecut(!) primesc ceva premii de la primarie (din nou, in afara de alea de la sfarsit de an...). asta e campanie politica in toata regula.
scena politica romaneasca este, ca sa-l citez pe tiriac, "incompetenta si impotenta". ca sa iasa ceva bun in tara asta trebuie sa-si dea toti demisia si sa vina la putere o noua generatie, fara pile, doar pe merite proprii si sa reia de la inceput toate aspectele, deoarece la noi este o harababura fara egal!

11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Orgoliile si prostia dau nastere la astfel de neantelegeri cum este cazul PSD -PDL, parca ar fi un meci de fotbal, în care mingea este inlocuita de acel os la care ravneste toata lumea politica. Ce se intampla in urma lor, ca se alege praful din tarisoara asta si poporul o va duce foarte greu nu îi intereseaza, mai au tupeu sa vina cu minciuni electorale ''alegetine pe noi ca o ve-ti duce bine'' sau ''sa traiti bine ''.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Se organizeaza intens si asiduu fraudarea alegerilor. Nu ne era de ajuns criza financiara si ne-au mai tras si una politica ca sa traim bine!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Scuzati cacofonia - n-am putut corecta in timp util. Unul plateste ca a vorbit aiurea, altii (ministrii transporturilor de 20 de ani fara rezultate) nu platesc nimic pentru zecile de oameni care mor zilnic pe drumurile Romaniei. Scena politica o ia clar spre dictatura dupa parerea mea. Nici macar Constitutia nu mai este respectata in tara asta.

| pepe a răspuns:

Clasa noastră politică ar trebui să o încadrăm în clasa primatelor.
Politica dâmboviţeană este o harababură, toţi politicienii membrii ai parlamentului trebuie să-şi dea demisia de onoare şi să lase scena politică unor tineri capabili care sunt marginalizaţi de rechinii care fac totul pentru bunăstarea lor.
Ruşine să le fie.
În noiembrie ar trebui să dăm un vot de blam politicienilor şi să nu ne prezentăm la urne.

| asko a răspuns:

Avem noi politicieni?
sleahta asta de impinge-coate si fomisti?
parol

| Brigitta a răspuns:

Nu ma intereseaza politicienii din Romania pentru ca nici pe ei nu-i intereseaza de mine happy

| madagascar a răspuns:

Nu exista doctrine, nu exista partid de stanga sau dreapta, toti sunt o haita de fomisti care au pus mana pe putere, nu conteaza pe cine votezi sau daca votezi ca oricum tot ei pun mana pe bani, nu v-ati convins nici dupa 20 de ani? treziti-va stia ne mananca bani si noi ii votam pentru un mic si o bere

| Raul a răspuns:

Uhhh avem politica?:->
niiceee....deci avem presedinte prim-ministru parlament etc?laughing)
oauuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai conteaza? scena politica face stanga dreapta din trei miscari in functie de ce interese sunt la mijloc, mai vreau un vapor sunt de dreapta vrea si celalt facem putin la stanga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceeasi directie ca si pina acum. "Nimic nou pe frontul de est".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, politicienii romani sunt atat de predictibili, sunt cei mai prosti posibil politicieni, prost sa fii sa nu iti dai seama incotro se indreapta.