| existential a întrebat:

Credeti ca am tendinte de cleptoman? Eram in Carrefour, treceam prin raionul de fructe si mi-a venit sa iau o cireasa sa o mananc. Nu am facut-o, dar nu mai aveam mult. Nu m-ar fi vazut nimeni poate, dar cel de sus si-ar fi notat in carnetel laughing

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Gizăs "vede" și intenția ta așa că nu scapi!

| halogen001 a răspuns:

Te vede camera de supraveghere happy

| sierra1 a răspuns (pentru halogen001):

Conștiința: nu și nu!

| alina2k18 a răspuns:

Nu mananc fructe nespalate de cand eram mica laughing
Plus in supermarket nici nu vreau sa ma gandesc cati si-au pus labele pe ele.
De obicei la struguri se mananca bine de tot, mai ales iarna cand costa 25ron kgwinking
Nu esti cleptoman, in cofetariile/patiseriile arabesti/persane te servesc aia cu cate o mini prajiturica sa o gusti inainte sa o cumperiwinking chiar am mancat vreo 3bucati inainte sa le cumpar laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Si tentativa se pedepseste! big grin
Vei primi pedeapsa cu suspendare si distantare, nu cumva sa mananci vreo cireasa vara aceasta!
Vei manca doar iarna, dupa reabilitare si scumpire! tongue
rolling on the floor

| Freya1 a răspuns:

Nu exagera, dacă iti e pofta de un fruct nu inseamna ca esti cleptoman.
De obicei si din cate stiu cleptomani nu se pot abtine din furat, fac asta si inconștient.

| Hope1992 a răspuns:

Cine fura azi un ou, maine va fura un bou! laughing

| Design2021 a răspuns:

Cred ca erai doar pofticios laughing Si daca mancai o cireasa stai linistit ca nu faceai puscarie laughing

| Vântulalb a răspuns:

Esti pofticios.
In cazuri din astea, cumperi 4-6 cirese si iti faci pofta fara sa fii hot.
Noi nu am invatat din afara sa cumparam putin. Cumparam cu tona si aruncam cam tot.

| existential explică (pentru alina2k18):

Hai ca atunci astept iarna sa vad ce struguri baga laughing

| existential explică:

Deci nu sunt cleptoman, sunt gurmand. Bine ca m-ati achitat happy