| AlexDorinel a întrebat:

Credeți că PNL a pierdut anul trecut alegerile pentru ca oamenii n-au mai votat PNL pentru ca PSD i-a tot criticat ca-s dictatori ca au carantinat toată România?

Dacă PNL lua 45% din voturi și UDMR 5% acum făceau guvern stabil fără frica de moțiuni, iar mafia PSD-AUR nu mai avea nimic de zis.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca PSD umple social media cu informatii false pentru a destabiliza, cat de mult poate, tara atunci cand este la putere un alt partid. Si cu vaccinarea: vaccinul a fost disponibil peste tot, pentru toti, in tot felul de Drive-In uri si in orice fel te-ai mai putea gandi. In acelasi timp au fost atat de multe informatii false pe net, inclusiv persoane celebre care au debitat de zor. Deci, cat exista PSD se vor intampla multe chestii de genul asta atunci cand orice alt partid este la putere sau in preajma unor alegeri. Chiar si pe TPU au fost si sunt fel de fel de postaci...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

PSD si rachetele lor, mai recent! A fost inainte partidul ala al lui Ponta si celalalt, nu mai stiu cum se chema. Acum e haurul care se da anti-pesede la unele faze dar ambele sunt sprijinite de taica Putin. Nu cred ca postacii de partid se omoara cu postatul pe TPU, ca nu e deloc incredibil faptul ca au o gramada de sustinatori infocati care fac asta moca. Manipularea media creeaza astfel de monstri...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, unii indivizi sunt incredibil de idioti.

| TristanTzara a răspuns:

Aberații... vrei să ști de ce nu a câștigat PNL alegerile atunci, uită-te numai la comentariile la videoclipul lor de atunci, uită-te la reportajele Recorder de atunci... Românii doar i-au recunoscut pentru ce sunt, un alt partid vechi corupt cu aceleași năravuri de cumetri politice ca altele. Astea cu "dictatura" anti-vaccinarea au apărut mai târziu, nimeni la vremea aia se plângea de restricții, că doar na înțelegeam pe atunci, mai târziu în toamnă-iarnă oamenii se cam săturaseră. Mai sunt pe acolo și alți factori, precum faptul că Electoratul PNL se cam intercalează cu cel USR și au pierdut spre ei, noua conducere PSD care defap a propus mai mulți candidați mai tehnocratici, reatrăgând interesul electoratului cu tinderi de stânga deziluzionat probabil de Dragnea și Dăncilă.