| AlexDorinel a întrebat:

Cu ce te afectează ca ai media la purtare la liceu 9 sau 8 în loc de 10?(întreb pentru un coleg)

Și conteaza și motivul pentru care a fost scăzută media?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Răspuns pentru colegul tău:
-Dorineleeee! Nu mai posta pe TPU că îți scad nota la purtare!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu poti sa mai dai la politie, jandarmi, la academia militara ( la ultima nu-s 100 % sigur ca trebuie ) daca o ai mai mica de 9. Iti spune unul care a avut-o scazuta la 8 in clasa a 10-a ( i-am dat un scaun in cap la unu de a cazut lat plus alte altercatii laughing ) si in alti 2 ani la 9 pentru batai. Nu, nu conteaza motivul pentru care ti-a scazut media la purtare la institutiile mai sus mentionate. Poti sa ai nota la purtare scazuta pentru ceva minor gen absente sau ca mine pentru batai in toata regula... pe ei nu-i intereseaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza in final. Poti castiga in instanta daca o sa ai un refuz pe baza mediei respective. In esenta, media respectiva impune o situatie in care nu te poti reabilita. Astfel, dupa ce inaintezi plangerea prealabila institutiei respective si dupa raspuns, respectiv lipsa raspunsului, poti merge la imstanta de contencios administrativ.

| Anonimu7041 a răspuns:

În general nu prea mai contează, însă sunt spre exemplu unele facultăți la care nu poți intra cu media la purtare mai mica decât x, habar nu am. Spre exemplu la politie.

| gellalbie4ever a răspuns:

Nimic

| gellalbie4ever a răspuns (pentru gellalbie4ever):

Nota ta de la bac. Dacă ai undeva o notă de nouă nu pățești nimic adică chiar și dacă ar fi o medie care nu ai putea să intri doar pentru că ai luat 9 o dată la purtare nu înseamnă că nu ai cum să intri pentru că gen șase ani ai 10 și un an 9, nu contează!

| youannoyingme a răspuns:

Nu poate intra la unele facultati (drept, politie etc.)