| SingleForOne a întrebat:

Cum ar fi arătat lumea dacă Rusia invada Ucraina în timpul iernii, prin decembrie?
Mai apoi, după discuții conflictuale cu lumea, în special cu Europa, ar tăia folosirea gazului către Europa, și imediat ar avea relații cu țările asiatice pentru import/export de gaz?

Categorie: Politic, Social, Economic, Militar.

Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

Rusia nu prea cred că va tăia vreo dată gazul pentru Europa. Deoarece va pierde o sumă foarte mare de bani, iar ei nu vor asta.

Dacă războiul ăsta, începea în mijlocul iernii, în Decembrie era mult mai rău. Probabil conflictul era mult mai intens din multe puncte de vedere.

Europa, nu prea ar vrea să aibă relații cu țările asiatice pentru importul sau exportul de gaze. Din cauză că cei din conducere consideră că țările asiatice ( cum ar fi China etc ) sunt mult mai dure când vine vorba de unele conflicte. ( dacă ar fi cazul să fie ).

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu știu de ce se vaită toată lumea de gaze când curentul electric nu produce nicio poluare și se găsește peste tot.
Să-mi explice și mie cineva cum stau lucrurile, că eu nu le înțeleg.

| Anonimul151 a răspuns (pentru anonimg):

Curentul e total diferit față de gaz. Curentul nu da atât de multă căldură cum e cu gazul.

Gazul e cel mai folosit. Curentul e și el folosit, însă nu de multă lume. Majoritatea au gaz.

Și da, Curentul bună poluează însă cum am spus. Cand vine vorba de căldură nu e prea eficient.

| gabicoo a răspuns:

Vom vedea la iarnă! Să nu crezi că războiul se va termina până atunci!
+
Nu există infrastructura necesară exportului de gaz rusesc spre China și India!

Dacă vor închide robinetul spre Europa nu au unde să vândă gazul! Noi vom face frigul iar rușii vor face foamea!

| tonyc7 a răspuns (pentru gabicoo):

Spre India (inca) nu, dar spre China, da, exista, Rusia poate exporta acolo oricat gaz doreste! Ambele tari au si semnat oficial acest lucru!