| Λndrei a întrebat:

Daca ati ajunge Ministrul Invatamantului pentru o zi, ce ati schimba in sistem? Sau ati adauga?

17 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Secretara.

| sufletsel a răspuns:

As da o lege sa de faca o zi de scoala si 2 saptamani de stat acasa!

| Jigsaw a răspuns:

As schimba multe, pentru inceput, elevii care intra in clasa a 5a vor alege ce materii vor face aka uman sau real dupa caz.Nu mi se pare normal ca mie,care imi place mai mult uman,sa fiu obligat sa fac matematica,fizica, chimie care nu te ajuta niciodata in viata, in afara de matematica claselor 1-4.

| Annd a răspuns:

Orele de 30 min si pauzele la fel.
Plus corn si lapte la liceu, ca e saracie si foamete mare.
A, da. Si cate un Mac in fiecare curte de scoala.

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Tot.
Sunt foarte multe materii si se plang ca nu invatam+teze multe
Ei nu se gandesc ca poate unii au si altceva de facut un sport ceva dupa scoala...
Sincer eu sunt in clasa a 10-a si ma dor umerii in fiecare zi din cauza cartilor si daca nu le iau tipa la mine mai iau si o nota proasta pe langa.Am in fiecare zi cate 6-7 ore.
Nu suntem roboti, ei nu se gandesc si la noi, suntem copii.
Asta e parerea mea... Si mai sunt.
tu?

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pai nu as mai pune limba latina in cl8a si as da o lege ca toti elevii sa aleaga din clasa a7a la ce liceu sa se duca.iar daca se duc la teologic sau unde *** se facea latina sa faca aia separat la optional latina.ca asa ma invata pe mine latina care nu vb nimeni.ce dracu cu declinari si alte rahaturi.noi nici romana nu o stim si ne invata latina

| Florennce a răspuns:

M-as plange de nepasarea lor ( poate doar a unora ) si a tuturor oamenilor care se gandesc numai la ei insisi!straight face

| AllinaDaniella a răspuns:

Nu cred ca se poate schimba ceva acolo doar pentru ca vrea o singura persoana... Mai raman 1000 de cretini care nu gandesc ca noi.

| Λndrei explică (pentru AllinaDaniella):

Sa luam in considerare faptul ca am putea, de dragul intrebarii.

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Λndrei):

Probabil as acorda o ora pe luna fiecarei clase (sau as angaja oameni pentru asta) pentru a ne impartasi parerile lor,nemultumirile, dorintele, etc,

| AllinaDaniella a răspuns:

In ce liceu inveti?happy

| yasana a răspuns:

As face pauzele mai mari si orele mai mici si as scoate ora de religie

| n1na a răspuns:

As sanctiona drastic angajatii care nu isi exercita atributiile pe care le au in cadrul institutiei(a invatamantului in cazul asta). Spre exemplu m-am saturat de ipocrizia si magaria din cadrul universitatii unde studiez.Secretariatul nu stie ce e de facut,profesorii vor bani,casierii au un program de director,cer informatii si il primesc pe "nu stiu",intreaba in alta parte, mai asteapta, etc.

| alex942 a răspuns:

Ce ar vrea eleviiwinking

| sNaK333 a răspuns:

Siiiimplu.as da o lege sa se darame toate scolile...sau da nu merge asa...sa fie doar ore de sportbig grin

| Biiiiaaa a răspuns:

Orele de sport sa nu fie obligatorii. Salariile mai mari la profesori ca sa nu se mai planga in ore in loc sa ii invete pe copii. Fara uniforme... ( ne putem imbraca decent si fara uniforme. eventual un accesoriu din partea scolii. cine nu se imbraca decent, sanctionare. ce e asa greu? de ce sa mai dam bani si pe uniforme? doar nu le putem imbraca si pe strada cand mergem in oras. ). Muzica in pauze. Permiterea iesirii din scoala a elevilor ( in scoala noastra nu ne lasa tot timpul. nu mai bine se incuie poarta scolii dupa o anumita ora, apoi cercetata toata curtea pentru a-i descoperi pe elevii care chiulesc? doar de asta nu ne lasa ). Alimente mai bune la magazin. ( am gasit furnici intr-un corn straight face ). In rest. nici nu mai are rost sa comentez. straight face

| Λndrei explică (pentru Biiiiaaa):

Nici pe noi nu ne lasa sa iesim, si sunt profesori de servici care patruleaza in pauze.In liceul in care studiez eu nu este asa usor, am mai spus prin niste raspunsuri ca am un profesor de matematica foarte dur si nu am glumit.Multe clase ajung pe clasa a 12-a din 30 de elevi in aproximativ 15-17.Il respect orcium si imi face placere ca imi este prfesor si ca ma invata, este extrem de destept si este printre primii matematicieni din tara.Nu de mult ne-a spus la clasa ca cine o sa intre in bac din mana lui o sa ia bacu' cu zambetu pe fata.Am note de pana la 7-8 prin teze la el si ma mandresc cu lucru' asta.Sanatate si bafta tuturor la bacalaureat!