| anonim_4396 a întrebat:

Dacă cumpăr o mașină din București înmatriculată cu numere de B, o pot înscrie având noul proprietar care locuiește în GJ dar păstrând numerele de București?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca o inmatriculezi in Gorj nu poti pastra numarul de circulatie de Bucuresti, este obligatoriu numar de GJ.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu
masina se inscrie in judetul in care ai resedinta

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Eu ma refer la faptul ca vreau sa înscriu mașina la mine în GJ dar sa păstrez numerele actuale. Fie ca sunt de B, AG, TM. happy deci eu sa fiu proprietar în acte cu reședință în GJ dar numerele sa le am din alt județ happy

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce nu a fost clar din "masina se inscrie in judetul in care ai resedinta"?