| Dontforgettosmile a întrebat:

Daca mi-am avariat masina personala in propria gradina din sat si se vede destul de urat, portiera busita, am auzit ca trebuie sa merg undeva sa constat. Unde, la politie? Si inca ceva, se poate sa ma amendeze si sa-mi dea puncte?

4 răspunsuri:
| IonutRegeleTau a răspuns:

Da, iti da 4 puncte din oficiu!

| CristiSMD a răspuns:

Normal ar trebui sa anunti, dar daca o repari si o pui in regula nu vad necesar si apropo nu iti da puncte amenda, succes!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi la politie pentru a primi autorizatie pentru reparatie. Si fapta nu are alte urmari, nu vei fi nici amendat si nu vei primi nici puncte de panalizare.

| Bizon95 a răspuns:

Amenzile rutiere se dau numai pe drumurile publice

insa am impresia ca, constatarea de dauna trebuie pentru asigurari, insa ma rog, eventual pentru ca militia sa nu te considere accident cu fuga de la locul accidentului

iar daca ai CASCO cred ca sunt obligati sa iti repare masina oricum, ca asigurarea e pe masina, NU pe locul unde ai accidentat-o