| ourquestionerangel a întrebat:

Daca sunt in primul an la taxa si la anul voi da la alta facultate si voi intra la buget, va trebui sau nu sa platesc primul an?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti pe loc cu taxa la facultatea de acum atunci poti intra pe loc bugetat la a doua facultatea, bineinteles daca iti va permite media de la admitere sa te incadrezi in locurile bugetate.
Conform art.142, alin.(6) si urm. din L.1/2011, a educatiei nationale, cu md. si compl. ulterioare, citez:
„(6) O persoană poate beneficia de finanţare de la buget pentru un singur program de licenţă, pentru un singur program de master şi pentru un singur program de doctorat."