| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta pot sa dau la permisul auto categoria ca sa pot sa ma angajez in transport public de persoane?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru transport public de persoane ai nevoie de categoriile D, Tb sau Tv, dupa caz si acestea se pot obtine dupa 24 de ani.

| kar1GaNNN a răspuns:

Varsta minima ( pentru a putea transport public de persoane ) este 30 de ani, deoarece ai o raspundere foarte mare daca se intampla ceva rau si trebuie sa fi responsabil.

Normal ca nu li se va da la cei de 18-20 de ani permis ca sa transporte persoane.

Toate cele bune.