| Stoica_Paul_1996_csBA a întrebat:

Deci, eram acasă cu niste tovarăși, toți suntem minori, 17 ani, și am băut alcool, și la un tovarăș și-a pierdut telefonul sau i s-au furat, nu se știe, mama lui vrea sa ne dea la politie, vom fi anchetați toți pentru telefon, sau și pentru că am băut alcool? Oare sună și la părinți?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Va iesi la iveala si consumul de alcool, cand veti intra la interogat.
Ideal este ca ala care a furat telefonul sa-l scoata.
Daca erati acasa la cineva, este clar ca telefonul nu a zburat din casa aia, cel mai probabil a cazut pe udneva sau cineva din casa aia l-a furat.
Cand Politia este sesizata, parintii vostrii sunt cei anuntati sa vina impreuna cu voi la sediul politiei, pentru declaratii.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru telefon o sa va ancheteze dar pentru ca ati baut nu are ce sa faca politia, eventual parintii o sa va ia la rost.

| mgtow a răspuns:

O sa sune la parinti si politia nu va face nimic daca nu ati furat obiectul personal. Doar o mica discutie si ramas bun

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu toti baietii cu care ai fost in seara aia, ca ala care a furat telefonul sa-i dea telefonul inapoi, ca sa nu ajungeti la Politie cu totii.
In orice caz, situatia se poate rezolva fara Politie, daca cel care a furat, returneaza telefonul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia nu anchetează minorii ca beau ca nu e infractiune

| ibaal a răspuns:

Sa dovedeasca ma-sa ca erati matoli laughing
n-au aia treaba cu ceva ce nu pot sa dovedeasca!
Si la cum merge la noi in tara, si pentru telefonul ala...va vor lua boii de la bicicletalaughing cine stie ce-a facut fii-su' cu telefonul' laughing

| Edmonds2342 a răspuns:

De ce va ardeți în figuri bând alcool și altele, din moment ce va pe voi dacă afla părinții, sau dacă va iau părinții la rost pentru chestii de genul? Ori sunteți smecheri ori nu?

| Stoica_Paul_1996_csBA explică (pentru Edmonds2342):

Serios, chiar trebuia să te trezești tu mare filosof și să lămurești dilema asta, că altfel nu puteai sa dormi nu?

| Mayastra a răspuns:

Avand în vedere ca ati baut, voi fiind minori, tot ce e posibil.

| 70Sekyo07Black70 a răspuns:

Nu o sa va faca nimic pentru ca nu ați pus viata pietonilor in pericol cand erați sub influența alcoolului (nu ați condus) si pentru telefon s-ar putea sa va dea o amenda micuta

| 70Sekyo07Black70 a răspuns:

O sa va aplice o amenda micuta in cazul in care se va afla ca s-a furat de unul dintre voi toti si despre alcool nu-i bai cat timp nu ați condus totul este gigiuc (perfect) happy