| DanielIlie a întrebat:

Din proprie experiență, aveți sugestii pentru alternative la Electrica Furnizare? Despre liberalizarea pieței energiei electrice am aflat din presă. Alternative sunt, dar nu văd mari diferențe la avantaje... Mulțumesc, Anul Nou cu bucurii!

7 răspunsuri:
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Stai la locul tau ceilalti te fura sunt patit, au incercat sa ma momeasca dar i am linistit

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Toată infrastructura din tara este a Electrica Furnizare. Daca treci la alte firme ai probleme când ti se defectează ceva. Acea firma va trebui sa apeleze pentru reparații la Electrica. Deci toate sunt la mana a doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Dumneavoastră sunteți mulțumită de electrica? La noi în zonă Enel o să scumpească tariful cu aproape 30% și nici de Eon nu sunt mulțumit. Aș vrea să trec la electrica și de aia vreau să vă întreb ce experiență aveți cu ei.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost prin sat de la firma Enel sa ne lămurească sa trecem la ei pentru ca au tarifele mai mici. Întrebând daca in cazul in care se defectează ceva la rețea ei o sa vina sa repare. Si a zis ca nu ei ci Electrica se ocupa ca e infrastructura lor, ei adică Enel au contract cu Electrica ca sa execute lucrări de reparații si la clienții lor. Dar sunt persoane care au trecut la Enel si doar in prima luna au avut tarife mai mici, actualmente au tarife mai mari decât Electrica. Îmi spun oamenii când ne întâlnim la magazin si plătim facturile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Am înțeles. Mulțumesc mult pentru răspuns, apreciez happy

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc!

| DanielIlie explică (pentru anonim_4396):

Totul pana la bani. Cine va scumpi cel mai mult, va pierde. Ramanem cu ochii pe concurenta...