| qieiqpalz a întrebat:

E adv ca daca iei bacu iti da 1 an un fel de salar?(chiar daca nu il iei din prima?)

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat.
In schimb poti lua o indemnizatie de somaj, pe timp de maximum 6 luni, in prezent in suma de 250 lei lunar, dar numai daca ai fost la AJOFM pentru luarea in evidenta in termen de maximum 60 de zile de la terminarea cursurilor liceale, in acest an termenul s-a implinit pe 25 iulie.

| qieiqpalz explică (pentru Ioandelasal):

Ce e ajofm

| Ioandelasal a răspuns (pentru qieiqpalz):

Este Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca, cunoscuta popular ca Agentia de somaj.

| darrio2007 a răspuns:

Primesti somaj timp de 6 luni. Undeva la 250 lei lunar. Cu conditia sa depui actele pana la 60 de zile de la terminarea liceului. Cu bac sau fara bac.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti da nimeni niciun salariu.

| AFR81 a răspuns:

Cred ca te referi la somaj, pe care il primesti daca nu iti continui studiile sau nu reusesti sa te angajezi. Dar nu un an de zile, ci mai putin.

| WhiteLife a răspuns:

Dacă iei BAC-ul și nu mergi la faculta, parca puteai sa primești șomaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu primeşti bani pentru aşa ceva

| mihaicelsfant a răspuns:

Poti sa primesti somaj dupa ce gati 12 clase

| gheorghe699 a răspuns:

Da,daca nu mergi la facultate, primesti un venit, un an de zile.o suma mai mare primesti dupa terminarea facultatii, pana te angajezi, dar nu mai mult de un an.

| suntserios a răspuns (pentru gheorghe699):

Despre ce suma vorbesti? Cum se numeste si care e suma?

| SecretDarky a răspuns:

Nup