| LanguageMaster a întrebat:

Este adevărat că absolvenții facultății de drept pot intra doar pe pile într-un barou de avocați?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este tocmai adevarat.
Cei care sunt buni pot intra pe munca si cunostintele lor, doar cei slabi intra pe pile sau bani.

| untu a răspuns (pentru Ioandelasal):

Acuma nu se admite viitori avocati slabi pe pile sau pe bani! Se pot intra pe baza admiterii unui examen! Intr-un barou trebuie sa fie cei mai buni avocati profesionisti!

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

NU! Se pot intra absolventii facultatii de drept pe baza de dimplioma de absolvire si/sau diploma de masterat luate pe baza cumularii cunostiintelor invatate si date la examene!

| JackBoston a răspuns:

Daca nu ai 1000 de euro nu te baga ninebi seama.