| LovebyLove a întrebat:

vreau sa aflu ce inseamna dau funda?

Răspuns Câştigător
| adrybubuok a răspuns:

Inseamna cand pui o intrebare si te-a raspuns cineva pe gustul tau ( iti place raspunsul ) il declari castigator

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca o sa declare un raspuns castigator, asa ca nu are nici un rost. Se pare ca unii utilizatori cred ca asa o sa obtina raspunsuri mai multe si mai bune, desi nu este adevarat.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Bine ai venit printre noi!

Dacă vrei să afli mai multe despre TPU, îţi recomand să citeşti aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente.

Pa-pa.

| KateMiddleton a răspuns:

Poti sa declari raspunsurile castigatoare daca ti-au fost de folos.In timp ce declari un raspuns cel mai bun, utilizatorul care ti-a fost de folos primeste o funda din parte ta. Utilizatorii TPU vreau sa aiba cat mai multe funde de aceea raspund la cat mai multe intrebari.De aia unii pun la intrebarile lor dau funda, ca sa atraga mai multi oameni sa le ajute.
Sper ca te-am ajutat!
Funda?

| killllls a răspuns:

Adica cine ti-a raspuns corect si consideri ca a fost un raspuns bun ii dai funda adica raspunsul castigator si poti da doar unul pe intrebare sper ca ai inteles funda?happy

| LovebyLove explică (pentru killllls):

Mersi,da am inteles.

| Saviour a răspuns:

Da-mi funda si o sa afliilaughing (glumeam)
reprezinta un fel de recompensa pentru cel care a dat (din punctul tau de vredere) cel mai bun raspuns la intrebarea pusa de tine