| LaviniuA a întrebat:

Imi explica si mie cineva ce s-a intamplat in ultimele zile/ore in Rusia sau Ukraina? Ca vad ca se discuta la tv intens, n-am prins de la inceput.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca a fost un mare fas, mai trebuia doar pupat Piata Rosie.

Bula
| Bula a răspuns:

Inca nu se stiu prea multe.
Mercenarii Wagner s-au "intors" impotriva Rusiei lui Putin si sunt in drum spre Moscova.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-a terminat deja, n-ai pierdut mare lucru.

| Drimmero a răspuns:

O mana de lacheti dintr-o armata privata s-au razvratit impotriva lui putin si cica au vrut sa ajunga in Moscova sa rastoarne puterea de acolo dandu-l jos pe putin...asta in esenta, dar cand mai aveau 200-300 de km pana ajungeau in Moscova brusc s-au razgandit si au dat inapoi, daca e adevarata povestea asta atunci sunt ultimii rasi si papagali, s-au dat dulai cand ei de fapt sunt niste pudeli, Wagner sunt aia care au luat batai dupa batai in Ucraina, se plangeau ca sunt inconjurati si si-o iau in bot, adevarul e ca le este frica de putin, doar asta i-a facut mari, oricum toata treaba asta e doar o macaroana ruseasca, probabil au avut chef de ceva divertisment, se plictiseau prea tare.

| gabicoo a răspuns:

A fost o opereta "wagneriana" interpretata de orchestra lui Prigojin, dupa un libret scris de Vladimir Vladimirovici.

Ce care va avea de suferit va fi Zelenski.

| Dismally a răspuns:

Prigojin cu armata lui de mercenari a pornit spre Moscova sa cucereasca ministerul apararii, pe drum, cand erau foarte aproape de oras s-au razgandit si s-au intors big grin

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Prigojin, șeful grupării de mercenari "Wagner", a declarat că el nu mai vrea să lupte pentru Rusia iar când Putin l-a amenințat, tipul și-a luat oamenii și a fost cât pe ce să ia Moscova, dar s-a răzgândit în ultima clipă după negocieri cu Lukașenko, președintele Belarusului.

| LaviniuA explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

De ce nu mai voia sa lupte pentru Rusia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva de gen "instant karma". laughing