| Alphahkbg a întrebat:

Imi puteti explica si mie care-i faza cu tampeniile astea de burse mai exact cea sociala si de transport? Din cate am inceles cica ii acelasi lucru doar ca mie nu imi convine gen eu merg 30 km cu transportul si iau bursa asta si altii care fac 10 minute pana la liceu si tot atatprimesc -_-?

4 răspunsuri:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Pana si din nume iti dai seama ca nu sunt acelasi lucru. Bursa sociala se da daca venitul pe cap de familie este sub o anumita suma, nu e acelasi lucru ca bursa de transport.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Scuze, am vrut sa spun venitul pe cap de membru in familie*
De exemplu sa zicem ca a pentru a lua bursa trebuie sa ai un venit de sub 700 ron pentru fiecare membru. Sa zicem ca cu tot cu alocatii, salarii etc. familia ta are cam 1300 ron pe luna. Impartim aceasta suma la numarul membrilor de familie. Daca esti singur la parinti ar fi 1300 impartit la 3, adica 430 ron pe luna pe membru (A fost doar un exemplu, nu stiu exact suma pentru a lua bursa sociala)

| Alphahkbg explică (pentru WhatABeautifulDay):

Suma este de 19 milioane ma incadrez in ea doar ca am o inculta care a fost pusa sa se ocupe cu asta si cica la ea ii acelasi lucru primesti banii la fel nu e nimic diferit si nu vrea sa meo faca -_-

| WhatABeautifulDay a răspuns (pentru Alphahkbg):

Atunci vorbeste la secretariat in legatura cu asta sau cu directorul.