| sylarbc a întrebat:

Mi-a luat cineva buletinul, pana îmi fac altul, poate sa facă ceva cu el?

8 răspunsuri:
| StefanDrg a răspuns:

Du-te la politie cat mai repede si declara-l furat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum ti a luat buletinul? Sau cum ai descoperit ca nu il mai ai? Ai vazut cand ti l a luat? Sau l ai pierdut tu sau ti la furat, ca doar nu cred ca ai dat tu buletinul tau unui necunoscut care nu avea dreptul sa i ti opreasca buletinul, numai politia i ti poate oprii buletinul, nimeni altcineva.Mergi urgent la politie declari actul furat si i ti faci alt buletin la urgentă in 24 ore.

| AureliusTPU a răspuns:

O sa aiba buletinul dar nu poate face nimic cu el daca nu seamana cu tine, cel mai bine e sa te duci de urgenta la politie sa il declari furat si sa iti faca altul

| RKBlue a răspuns:

In afara de faptul ca-l poate rupe, nu vad ce ar putea face cu el.
Un buletin fals este util. Unul adevarat care nu-i al tau, nu este.

| Raul757 a răspuns:

Eventual sa se șteargă undeva cu ea! Pai ce sa faca ma?
Dacă arata undeva vede ăla ca nu seamănă cu omul de pe buletin nu?

| darrio2007 a răspuns:

Buletinul sau cartea de identitate? Furat sau luat?
Specifică clar.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ți l-a luat forțat sau l-ai lăsat drept gaj, până la plătirea unei datorii?
Te poate găsi oricum, cine își pune in gând.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce posibilitati are care iti trebuie buletinu, dar uneori trebuie sa te prezinti tu in persoana nu sa vina altul cu buletinu tau.