| LanguageMaster a întrebat:

Ministrul justiției a afirmat că nu este de acord cu creșterea după ureche a pedepselor prevăzute de Codul Penal.
Ce înseamnă "creșterea după ureche" a pedepselor?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna o crestere la intamplare, fara un studiu minutios si fara corelarea intre pedepsele tuturor infractiunilor.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Ioandelasal):

@LanguageMaster te rog nu mai da funda inainte sa apreciez eu raspunsul ca folositor si inteligent big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

2 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Serios? chiar nu ai mai auzit vreodata vorba ''faci totul dupa ureche''?