| salajeanul a întrebat:

Minori pot avea pasaport

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Desigur, cu acordul parintilor sau a tutorelui legal.

| BOOBZen a răspuns:

Nu cei sub 18 ani nu au voie sa plece din tara singuri, fara un adult de peste 18, de exemplu am 11 ani si sunt pe pasaportul mamei mele

| BOOBZen a răspuns:

Da, pot avea pasaport minorii, eu nu stiam asta, ti-am raspuns prostii

| Nume a răspuns:

Da, dar cu acordul parintilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, da.

| EvangelineDS a răspuns:

Doar cu acordu parintilor da!

| aliyna a răspuns:

Buna! Da, pot avea pasaport facut cu acordul parintilor sau al tutorelui. Pasaportul poate fi temporar, avand valabilitatea de 1 an, sau biometric cu o valabilitate mai mare de pana la 3 sau 5 ani.

| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Pot dar trebuie sa-ti faci

| addme a răspuns:

Daca este intrebare, DA pot avea pasaport de la orice varsta!

| Passion_1840 a răspuns:

Eu am pasaport! si nu sunt trecuta pe pasaportul parintilor. doar ca nu poti pleca din tara fara ei, doar cu semnatura lor!
Sper ca am fost de ajutor?

| userimpact a răspuns:

Desigur