| CARMENCITA a întrebat:

Nu am de gand sa reclam pe nimeni, sincer, sa nu intelegi gresit, dar trebuie sa stiu unde reclam o firma sau persoana particulara care angajeaza o bona sau menajera fara contract de munca, plus despre firmele care nu bat pe casa cum trebuie, nu fac contract angazatilor sau fac si trec un salariu mai mic? Trebuie sa stiu plus ca nu am de gand sa platesc eu amenda ca stau la unii fara contract de munca si sa bat tot pe casa cum trebuie si daca vine controlul si ma amendeaza pe mine care am fost mintita ca-mi da un salariu si mi-a dat mai putin, desi mi-am dat interesul prea mult fata de firma si ei nu platesc ma jur ca-i reclam, ceea ce mi-au facut nimeni nu a profitat atat de mine si nu m-a mintit si au stiut si despre mine si mai sunt si credinciosi si de fapt nu le pasa nici de afacerea lor.Asa ca unde reclam.De fapt ma intereseaza si pentru.altcineva care acum doarme in frig si nu are ce manca desi are masa promisa.Va rog ca nu am timp sa caut pe net si ma doare sufletul cum sufera unii din cauza ca e o tara...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Reclamatia o poti face la Inspectoratul Teritorial de Munca din judetul tau. Numai bine!

4 răspunsuri:
| dyonline88 a răspuns:

"nu am de gand sa reclam pe nimeni, sincer"..."ma jur ca-i reclam".tu ce vrei defapT?

| crystyn3lmp3 a răspuns (pentru dyonline88):

Ce-n seamna sa fii atent, eu nu am remarcat "ma jur ca-i reclam" bravo omulewinking

| dyonline88 a răspuns (pentru crystyn3lmp3):

Pai da.winking

| crystyn3lmp3 a răspuns:

Pai in general asta e alegerea ta,daca vrei sa lucrezi la negru (la o firma fantoma) lucrezi si te plateste mai mult dar nu ai carte de munca deci nu intra nimic in pensie,acum depinde te poate plati si mai putin asat faci inainte de a te angaja,te interesezi sa vezi care e salariul dar asat nu e tot,ei daca vor nu te platesc,nu ai ce sa le faci ai muncit o luna degeaba pentru ei, nu scrie nicaieri ca esti angajat cu carte de munca, acolo daca nu te platesc te v-or plati dupa aia cat si pentru un an