| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Pentru a ma programu la sala (drpciv) trebuie sa fi implinit 18 ani sau pot sa ma programez inainte sa fac 18 ani, eu terminand recent scoala de soferi?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face programarea de pe acum dar data programata sa fie dupa ce implinesti varsta de 18 ani.

| aneliram a răspuns:

Si eu stiu ca poti incepe orele cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani, poti depune dosarul dupa ce termini orele de condus, dar examenele se dau dupa ce implinesti 18 ani. De ce nu întrebi instructorul auto, sigur știe.

| mdc98 a răspuns:

Poti face scoala de soferi inainte cu 3 luni sa implinesti 18 ani. Iar abia dupa ce implinesti 18 ani pot sustin examenele.

| RobertVasileAlexandrescu explică (pentru mdc98):

Asta stiu, dar ma întrebam cand ma pot programa pentru a sustine examenu (sala), ma.gandeam ca ma.pot programa inainte de a face 18 ani sa ma.ia in evidenta si cand fac 18 ani sa sustin examenu