| Mihai4455 a întrebat:

Psd-alde, pnl, usr, udmr,PRO România,ro+, pmp? Cu cine votați?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Mai multe partide mici, conservatoare, de dreapta au format o alianta (Alternativa Dreapta). Daca vor fi pe listele electorale, ii voi vota. Altfel, voi vota cu PNL.

101 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Omul de 50 de ani stand pe langa copii de 8 ani invatand sa socoteasca, scrie, etc. Ti se pare normal? Nu e normal. De aceea, nici nu poate fi primit intr-o astfel de clasa. Dupa cum am spus, sunt programe speciale ce il ajuta sa obtina niste diplome. (De aici si aluzia - doi parteneri homosexuali nu pot sa se casatoreasca, de asta exista (in cazul Romaniei - va exista) parteneriatul civil)
Alta e sa vorbesti despre un batran care face o facultate. Facultatea nu a avut limita de varsta niciodata. La facultate e alta atmosfera fata de o clasa de scoala primara.

"Inclusiv a homosexualilor care reusesc sa isi intemeieze o familie" - Aici mai vin si alte discutii. Copiii nu ar trebui sa aiba un parinte patern si unul matern? Evident, biologic, are. Poate o sa spui ca mai bine sa aiba doi parinti homosexuali decat sa fie intr-un camin de adoptie vai de capul sau. Aici vin alte discutii:
- Copiii sunt dati in adoptie de multe ori pentru ca parintii au facut un "accident" si nu si-au dorit copilul. Trebuie tratata cauza. Vor fi mai putini copii dati spre caminele de adoptie.

Am purtat de multe ori discutii de acest gen. Nimeni nu mi-a raspuns la intrebarea "de ce ar fi homosexualitatea normala?". Mi s-a raspuns tot pe langa: "cu ce te incurca pe tine?", niciodata la subiect.
Toti vin cu niste argumente frumoase la exterior dar care nu au nimic in interior. Sunt doar fraze fara sens decorate frumos.
Nu asta inseamna normalitate. Nu ma incurca nici femeile care se prostitueaza, nici oamenii dependenti de alcool, droguri - dar asta nu inseamna ca pot numi aceste lucruri normalitate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AC4S4):

De ce ar fi normala? Pentru ca e o deviatie normala. Exista si la regnul animal. Indiferent de cum e privita de societate, gen condamnare la moarte pe la musulmani, ea tot va exista. 1-2-3%, cit naiba e "procentul normal de anormalitate". Suficient de la subiect?

| AC4S4 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Scopul relațiilor sexuale este perpetuarea speciei, conform biologiei. Deci, nu este o deviație normală.
Multe lucruri sunt normale la animale, asta nu înseamnă că le considerăm normale și noi pentru oameni. Nu așa merge.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AC4S4):

Omul si delfinii sunt singurele specii care fac sex pentru placere. Lasa prostia cu scopul dpv biologic. E o deviatie care exista la toate speciile, deci e in "limitele admise" la modul general.

| AC4S4 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce spun eu si ce spui tu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AC4S4):

Tu spui ca ar trebui sa faci ceea ce nu e in firea ta pentru a perpetua specia. Gen esti gay, nu simti nici o atractie pentru sexul opus, dar sa fecundezi si tu un ovul ca sa iti indeplinesti "menirea biologica". Eu spun sa lasi omu' sa faca ce simte el ca e ok. Sint multe persoane gay care au contribuit la progresul rasei umane mai mult decat generatii intregi de "normali". Vezi Turing, de exemplu.

| AC4S4 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Homosexualitatea poate fi indepartata de la un om. Nimeni nu se naste cu o anumita atractie sexuala, ci o capata prin mediul in care traieste si prin alti factori.

Tot nu ai adus argumente. Am intrebat de ce e normala homosexualitatea, tu mi-ai raspuns "pentru ca e o deviatie normala". Intrebarea ramane acolo.

Nu e vorba despre cu ce au contribuit in omenire. E vorba despre normal si anormal, corect si gresit. Daca homosexualitatea era innascuta era altceva, dar nu e.

"Eu spun sa lasi omu' sa faca ce simte el ca e ok." - Sunt oameni care simt atractie fata de copii de 12 ani, fata de animale. E aceasta atractie normala?

Voi raspunde de acum incolo numai daca imi aduci argument pentru "homosexualitatea nu este arnomala". Frazele de genul "sa faca ce simte" nu sunt argumente. Pe argumentul asta si pedofilia si zoofilia sunt normale.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AC4S4):

Ha, ha. Hai sa facem niste centre de reabilitare pentru homosexuali. Pentru aia care asculta jazz. Pentru metalisti. Pentru atei. Orice nu e conform cu majoritatea trebuie indepartat, nu? P.S. E normal strabismul? E normal sa te nasti cu inima pe dreapta? Nu, dar sunt niste afectiuni/malformatii care apar cu o anume frecventa. Se pot trata sau nu. P.S. Lasi omu' sa face ce simte el ca e ok si nu il baga la bulau, simplu. Prin Orient zoofilia e normala. Bine, cu conditia sa fie animal de sex feminin. Daca e masculin, pedeapsa cu moartea. Amuzant, nu?

Răspuns utilizator avertizat