| Melody009 a întrebat:

S-au mai intamplat cazuri din acestea: in 2011 se numeau "Look of World", in 2013 Blue Models, siin 2015 "ciao international advertising". sunt aceias si continua sa faca acela lucru : sa caute persoane naive, pe care le conving sa se inscrie la o colaborare pentru 1 an cu participare odata pe luna la sedinta de foto shooting cu diverse vestimentatii, produse cosmetice (pentru inscriere se cere 100 lei), dupa care asa zisa directoare iti explica mai multe si iti vorbeste despre un contract si un album foto, cursuri de actorie si iti cere 600 lei (exact cum ai spus si tu fany332 ). Toata povestea asta e o mare MARE INSELATORIE. Mare grija! Ei sunt in continuare pe Str. Memorandum nr. 26. si continua sa faca acelasi lucru: sa-si bata joc de persoanele naive. Prietena mea a patit-o.Ea apatit doar prima rata a contractului 200lei. I-am spus ca e vrajeala toata povestea. Nu cred ca-si va putea recupera banii saracuta, voi ce ziceti? Ati patit-o si voi ca ea? Sper sa nu faca tipii astia ceva rau cu datele ei persoanle, pozele care le-a facut...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din nefericire naivitatea (ca sa nu fiu mai dur) si invatatura de minte se plateste. Tocmai de aceea fiecare trebuie sa se gandeasca putin inainte de a semna un contract si cel mai bine ar fi sa se informeze si sa vorbeasca si cu un jurist.

| Ellise2 a răspuns:

Si ce pot sa fac daca am luat teapa?