sadrian46
| sadrian46 a întrebat:

Să nu mă înțelegeți greșit, vă rog eu. Nu neg dreptul la existență, la un tratament corect și nediscriminator al minorităților de orice fel și gen. Dar de aici până la festival, adică manifestare festivă e cale lungă, spinoasă și greu de acceptat de către subsemnatul, care am trecut cam prin multe în viață. De aceea mi-a priit să citesc acest articol. Vă invit și pe voi să lecturați, nu de alta, dar, parcă ar fi fost scris de mine.
Apoi aștept păreri pro și contra, că văd că se practică asta pe aici.
https://www.stiripesurse.ro/......33164.html

Răspuns Câştigător
| viorelman11 a răspuns:

Parerea mea: unii sunt manipulati fiind foarte naivi si lipsiti de informatii corecte, altii sunt recompensati iar alta categorie sunt cei care.....participa ca sa fie cool.

132 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns (pentru Mosotti):

Păi asta iti zic. Daca tu esti gay si partenerul tau se manifesta ca o femeie, are gesturi de femeie sau chiar se imbraca asa si tie iti place nu cumva exista posibilitatea sa iti placa tocmai pentru a e feminin, deci sa fi atras de femei?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Asta cu procreatul mi se pare un pic fortata. Sint destui celibatari de ambele sexe sau casatoriti/cupluri care nu vor urmasi din diverse motive, desi sunt activi sexual si nu au probleme medicale care sa ii opreasca din a se inmulti si in majoritatea cazurilor nu au nici macar probleme de natura financiara.
In alta ordine de idei, de acord cu mizeriile privind discriminarea. Sint rocker. Daca face careva bancuri cu rockeri, nu am nici o problema. Sint ochelarist. Daca ma face careva chior, aragaz cu patru ochi, ce vrei tu, la fel. Are dreptate. Ala e adevarul oricum ai da-o. Daca as fi gay, ar trebui sa imi asum asta. E de cacao, dar fie stai cu ciocul mic si iti vezi de treaba ta ca gay/ateu/nazist/extremist samd, fie iti asumi ceea ce esti, si implicit si riscurile care decurg din asta.
P.S. Atita vreme cit nu te apuci sa vinezi pe aia care nu-s ca tine cu pusca pe strada (sau in alte moduri mai mult sau mai putin violente), nu vad absolut nici o problema in faptul ca ai alte pareri fata de mine. Parca asta era esenta democratiei, nu?

| Freya1 a răspuns (pentru sadrian46):

Eu cred ca nu rezolvi nimic cu paradele, daca statul nu accepta căsătoriile persoanelor de acelaș sex poti sa faci tu câte parade vrei.Ca sa nu mai vorbim ca nu faci altceva decât sa iti atragi priviri, ură si băgare in seama probabil mult prea mult fata de cat ai vrea de fapt.
Dacă ești un om ok, ce vrea doar sa isi trăiască viața în liniște cu trăsăturile si plăcerile lui nu faci atata tam tam, ci din contra, încerci să fi invizibil si sa iti duci viata linistit.Ca sa nu mai vorbim ca nu stiu cu ce mare chestie ii ajuta căsătoria.

Eu ma gândeam ca daca esti gay, ai doar atractie sexuală către persoana de acelaș sex, nu vrei sa fi sau sa te comporți ca si cineva de care nu esti atras (adică, ca si persoana de sex opus).

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru Freya1):

Căsătoria cică i-ar ajuta, ca să poată lăsa moștenire unul la altul, dar asta pot să facă cu un simplu contract civil.
Și răspunsul d-tale merită funda, dar am dat deja.

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru GabiDumitrescu):

Te felicit pentru răspuns, poate văd și cei cu cucurbeu de pe site.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Problema nu sunt aia cu curcubeu sau aia care se bat sus si tare cu pumnul in piept ca sunt crestini, ci aia care nu sunt in stare sa accepte alte pareri ca ale lor. Acolo e buba. Manelisti, rockeri, crestini, gay, trans, nu conteaza. Relaxati-va, oameni buni.

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru GabiDumitrescu):

Problema nu este doar asta, problema este ce urmează, ce ne vor mai obliga în continuare neomarxiștii care îi folosesc și pe ei ca carne de tun politică. Poate că ai auzit că pe la Bruxelles prin acte se recomandă să nu se mai foloseaască anumite cuvinte, ca să nu fie cumva ofensatoare, cum la noi pe noile buletine era să se scrie în loc de sex, gen, un fel de Nou limba, Nou vorba din distopia 1984 de George Orwel. Să ne ferească Sfântul Sisoe să ajungă ei să conducă.

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru GabiDumitrescu):

Și atunci ce faci, faci demonstrație de stradă, și festival ca să îmi impui mie părerea ta? Eu sunt relaxat, dar ei nu mă lasă, mă obligă să iau atitudine, când văd că se sare calul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Da, stiu de faza cu political corectnessul. Un mare rahat, desi sustin drepturile celor care nu-s ca mine din toate punctele de vedere, vreau sa aiba si aceleasi obligatii si sa nu aiba parte nici de tratament preferential. P.S. La faza cu sex vs. gen, e un mare foc de paie pentru nimic. Nu de alta, dar optiunile vor fi tot B/F. Pe de alta parte, ce mizerie la olimpiada cu transii care au fost lasati sa participe la probele feminine...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Legat de festival/demonstratie, ar trebui sa te duci sa ii scuturi de guler pe alesii locali care permit asta. Sa isi asume interzicerea unui astfel de eveniment, eventual transformarea lui in festival intr-un spatiu inchis. Majoritatea lumii nu inghite muzica heavy metal, nici nu ma intereseaza sa o faca, asa ca nu fac parada cu metale date tare in difuzoare ca sa o inghita. La fel si in cazul de fata.

| Darkmagic a răspuns:

Cam putine raspunsuri la o astfel de intrebare.
Am doar un mesaj pentru cei care nu sunt deranjati:
Ce vedeti voi, astia "nederanjatii", este doar varful a ceea ce se doreste.
Cand LGBTQ cu 73 de gender-uri vor obtine in Ro, drepturile pe care le au "fratii" lor din California de exemplu...o sa urlati.
Naty1 care nu are nimic cu ei, o sa urle, cand un pletos cu sula va intra cu ea in toaleta femeilor si va defeca acolo...pentru ca el se simte in interior, femeie, si are acest drept, sa intre acolo.
Pot sa va mai dau si alte zece exemple de drepturi, dar e in van, NU aveti habar de ceea ce o sa vina peste voi, sunteti foarte...incremeniti, noroc ca mai exista un Sadrian sau o judecatoare ca cea din Timisoara...

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru GabiDumitrescu):

De acord cu tine, dar de ce nu pot să îi scutur eu. Și ei dau aprobarea de frică. să nu îi dea cucurbeii în judecată la CEDO, că ei sunt discriminați și nu pot să își facă mendrele pe stradă. Dar este și parada anti, cea pentru familie și normalitate, la ea pot să particip, dar din păcate la aceasta participă prea puțini.

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, și am mai auzit o culme din asta, că un trans bărbat a participat la Miss Nevada. Se sparie gândul, vorba cronicarului.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Problema paradelor pentru "normalitate" e ca sunt sponsorizate de tovarasul Putin. Cum a devenit clar intre timp ca si intreaga miscare CPF era tot de sorginte rusofona. Parade de astea nu ar trebui sa existe. Nici de unele, nici de altele. Hai sa facem parada ca ne plac micii cu mustar, hai sa facem parada ca sintem vegani, ca sintem fani Michael Jackson, Depeche Mode, ca sintem manelisti si sintem mindri de asta, ca ne plac Eugeniile, sa facem parada pentru ciocolata Poiana cu alune. Mama ei de treaba.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Cel mai inspaimintator e ca arata bine. De tot. Cel putin din poza aia pe care am vazut-o intr-un articol, ca nu m-a interesat sa ma uit mai cu atentie. Pe de alta parte, ce poate face machiajul...

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Da, cu parada nu-s nici eu de acord si am zis si de ce, nu imi place cum se comporta, plus ca vorba ta era voie maxim 500, de ce sa fie 10000? Nu aveau voie sa defileze 10000, si nu aveau voie (dupa mintea mea) sa defileze idioteste cum defileaza ei.

Si... daca treci peste lipsa aprobarii, la puscarie, amenzi, nu asa.
Ca amenintau ca vor iesi si fara aprobare.
Si e f simplu, ii pedepsesc si pentru zadarnicirea combaterii bolilor.

Da, ies pe strada sa-si bata joc, si nu stiu de ce am impresia ca ies special sa enerveze lumea!
Nu e nevoie sa se pupe in mod expre pe strazi, asa special o face!

Deci perfect de acord cu tine pe latura asta.

Dar repet, nu am nimic cu ei, ii accept, nu ii consider anormali si bolnavi, nu ii discriminez, nu sunt contra casatoriei lor.
Insa cum zici tu, sa nu faca circ pe drumuri.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Normal ca statu nu face nimic.

| Mosotti a răspuns (pentru Freya1):

Depinde, poti place un barbat cu gesturi mai de femeie, dar sa fie barbat la baza ca si corp, infatisare.
Sau sunt unii bisexuali, care plac ambele categorii, dupa mine asta e democratie, sa ai dreptul sa-ti alegi ramura dupa cum iti convine, nu sa fi obligat doar pe ramura sexului opus, sa avem dreptul de a alege.

Ca daca ii placea doar femeile aluia gay, nu mai ajungea sa aiba un gagic gay, ca de mult alegea o femeie.

Si pe mine m-au placut multi homo desi eram putin mai feminin nu la comportament, la fizic, eu le-am zis politicos ca nu-s homo si aia e.

| Mosotti a răspuns (pentru Freya1):

Normal ca nu rezolva nimic cu parada aia tampita si inutila.

Bine daca vor sa se insoare se duc in alta tara, se insoara si se intorc aici.
Daca vor casatorie sa faca manifestatie civilizata decenta, imbracati okey, in fata guvernului, nu neaparat in fata oamenilor.
Sau nici asa, liderii lor sa negocieze cu autoritatile cumva.
Oricum pana la urma probabil UE ne va impune si asta, insa nu acum.
SUA i-a presat pe nemti, si in iunie 2017 au legalizat casatoria de tip gay si la femei si la barbati.

In Anglia in 1995 s-au maritat doua femei, deci acolo era de mult legalizata treaba.

Ca daca se pune pe capu nostru ne desfiinteaza de tot, suntem depdendenti 101 % de ei.
Ai vazut ce le-a facut la unguri, taiat fondurile de pandemie si sanctiuni pentru ce a facut Orban contra discutarii a din astea in scoli cu lgbt.

Iti taie fondurile si imprumuturile FMI si gata cu noi, sa vedem oamenii ce prefera, foamea sau sa ii lase pe astia sa se insoare daca vor si e treaba lor, dar noi restul avem viata normala.
Dar sper sa nu se ajunga acolo.

Eu am fost in Germania in iulie 2017, la o luna de la legalizarea casatoriilor, si oamenii din sat au zis cand am comentat subiectul, "pe voi...aia romanii trebuie sa va civilizam fortat ca..nu merge altfel pana la urma".

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Bine, eu sunt contra la casatorie in general, nu-s pro, dar daca ei vor porcaria asta numita casatoreala, sa se casatoreasca draga! Ce treaba avem noi pana la urma cu ei? Treaba lor pana la urma, ce ma int pe mine ca se insoara/marita ei? Atat timp cat nu ma deranjeaza, nu conteaza.

Vor sa-si f norocu, f bine, sa enjoy si ei, ce, doar aia hetero sa fie pedepsiti?! HAHA!

| LoveSleep a răspuns:

Cringe af.
O mizerie de om.
O mizerie de judecatoare.
Cum e posibil sa profesezi cu o obsesie atat de puternica pentru ceva anume? In cazul ei, credinta?

Am vomitat de cateva ori, cu greu am citit 30%.

"daca traiau in preistorie, ar fi fost micul dejun al unui animal mai pricajit."
Replica asta merge la orice.
Te stergi la fund cu zeva?
Daca traiai in istorie, te iritai cand te stergeai cu brusturi.

Inteleg ca oamenii exagereaza, dar de aici pana la ce a scris ea acolo e cale lunga rau de tot.
Inteleg ca nu esti impotriva lgbtq, ci ai o problema cu aceasta parada, dar femeia de mai sus e clar pe alta planeta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Darkmagic):

" Naty1 care nu are nimic cu ei, o sa urle, cand un pletos cu sula va intra cu ea in toaleta femeilor si va defeca acolo...pentru ca el se simte in interior, femeie, si are acest drept, sa intre acolo."
Desi acel pletos cu sula va intra pe aceeasi usa cu ea, o vor lua ulterior pe carari diferite, fiecare in toaleta lui/ei/alt pronume, iar Naty va putea sa-si satisfaca nevoile biologice intr-un mediu intim si adecvat, fara sa fie perturbata de vreun musafir nepoftit.
Daca totusi acel pletos ar decide ca defecarea in singuratate, intre 4 pereti este mai mult decat poate suporta si ar simti nevoia sa socializeze cu Naty, atunci da, s-ar putea sa urle, de placere sau de terorare, dar aceeasi reactie ar avea-o si daca un barbat care se simte in interior barbat s-ar decide sa-i tina companie intr-un scenariu similar.

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca el se simte in interior, femeie, si are acest drept, sa intre acolo. Nu are acest drept, că el în exterior are ( sau este) o sulă.
Pentru el ar trebui să fie creată o budă separată. La fel pentru acele femele care se simt bărbați și ar intra peste mine când mă piș. Așa că, pe banii transgenilor, nu pe banii mei, hai să creem noile buzi. WC-B. WCW- F. WC- F (B), WC- B (F). Să se poată toți relaxa pe tron, când le trece rahatul prin țeavă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

„Pentru el ar trebui să fie creată o budă separată. La fel pentru acele femele care se simt bărbați"
Ar fi o foarte mare greșeală pentru că ai accepta o parte din „argumentul" părții t a lgtbului.
Există băi pentru femei și bărbați pentru că există categoriile biologice femelă și mascul. Percepția pe care o oamenii t despre ei nu anulează faptul că aparțin de una dintre aceste două categorii și în niciun caz nu înseamnă ca aparțin de o a 3-a sau de o a 10-a categorie biologică. Nu își au deci rostul băile separate.
Chiar și folosirea termenilor lor (ca tranagender) e o greșeală. Nu există transgender cu toată încărcătura acestui termn. Există doar oameni care cred că sunt ce de fapt nu sunt sau oameni care pur și simplu nu există.

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru anonim_4396):

Era o caterincă. o bătaie de joc din partea mea.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Până la urmă lui Naty o să îi fie frică de sulă, de plete sau de cromozomul xy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Sunt doi cromozomi, nu unul, si par destul de inofensivi. Nu cred ca ei ar fi problema.
Nu eu sunt cea care a zis ca lui Naty i-ar fi in mod cert frica; ar putea experimenta o varietate de senzatii.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, știu, sunt 2. Și tu acum. De x nu ar trebui să îi fie frică că e obișnuită cu el. Poate de y.
Care crezi că ar fi problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Y e mai mic si mai putin important. Daca se descurca cu x sigur ii va face fata si lui y.
" Care crezi că ar fi problema?"
Cu siguranta pletele.

sadrian46
| sadrian46 explică (pentru T0T):

La WC, te ușurezi, ai un moment de relaxare, fără tensiunile care și le provoacă contactul cu sexul opus. Te duci apoi la chiuvetă, te speli pe mâini, îți aranjezi coafura, un pic de ruj, tu, femeie și te trezești brusc lângă tine cu un malac cu boașele cât niște pepeni, vizibile prin pantaloni, cu un tricou pe el pe care scrie. EU SUNT FEMEIE. Te simți minunat.