Întrebare recomandată | pornotash a întrebat:

De curand am intampinat o problema:Sa va explic:Am iesit afara cu o prietena si cu sora ei la o plimbare si sora ei mi-a zis daca ii dau telefonul sa sune pe mama ei ca nu are credit si ii l-am dat timp in care eu vb cu prietena mea.Sora ei a fugit cu telefonul in timp ce prietena mea asa zisa prietena ma tinea de vorba.Atunci eu disperat am inceput sa o caut cu prietena mea pe sora ei ...si nu am gasito.Prietena mea atunci s-a facut ca are treaba si ca maine vin si imi da telefonul si sa stau linistit ca nu mi-a furat nimic.Atunci am fost acasa am sunat repede pe telefon era inchis si m-am dus repede la usa lor.Mama lor mi-a zis ca stie ca sora prietenei mele fura telefoane si face tot felul de chestii ca a mai venit politia la usa ei, si sa stau sa o astept sa vin acasa pe prietena mea si sora ei(ele nu erau acasa). Atunci cand au venit dupa vreo 2-3 ore in care sigur telefonul a fost vandut(telefonul era un LG L7)cand au venit acasa mama lor si cu mine le-am intrebat unde este telefonul meu s-au facut ca nu stiu si ca nu m-au vazut in ziua aceea deloc.Bun dupa ore de cearta am plecat acasa suparat de cele intamplate.Si nu stiu ce pot face sa mi-l recuperez.

Răspuns Câştigător
| KyufyxD a răspuns:

RECLAMATIE LA POLITIE, scurt si la subiect povestesti ce ai patit poate scoti ceva despagubiriiwinking daca nu du-te la mama ei o intrebi undei ficasa si mergi si o ungi bine :]]!

7 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Sa faci o reclamatie la politie si data viitoare sa-ti alegi prietenii mai bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa reclamatie la politie pentru furt, ce e asa de complicat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si fa o plangere la politie sau parintii tai sa faca.
Prietena ta e complice si totul s-a intamplat cu stirea ei, daca te iubea nu iti facea una ca asta.
Pariti lor o sa iti palteasca telefonul daca sunt minore.
Deci du-te la politie.

| carhartt a răspuns:

Suni la poliţie, poliţia poate rezolva cazul iar cele două vor fi pedepsie, dar nu se ştie dacă telefonul îl vei mai recupera ( asta dacă a fost vândut, dacă încă este la ele, îl recuperezi ).
Însă ele merită o lecţie să o ţina minte toată viaţa lor. n-ai cum să faci aşa ceva, să furi omul pe faţă şi dupa aia să zici că nu te-am vazut azi deloc. laughing
Deci du-te la poliţie!

| SOLDADO a răspuns:

Pff ce prietene ti-ai gasit si tu laughing da in fine, sansa de ati recupera tlf e minima dar poti sa le faci viata imposibila nusj creed caa ai tu ceva idei...

| Dănuuuuu a răspuns:

Din proprie experiență. Dacă telefonul a fost vândut nu este nimeni prost să ți-l dea ție înapoi. Va spune că el a dat bani pe el, că nu are vină. Mai bine le spui părinților tăi sau suni la poliție. Imposibil să nu i se facă nimic dacă a mai venit la ușa ei poliția.Va trebui să îți plătească telefonul. Cea mai bună variantă asta cred că este, pentru că dacă încerci să vorbești frumos cu ea nu rezolvi nimic. Mai bine o mustrare de la părinți decât fără telefon.

| prafova a răspuns:

Sa iti cumperi altul